Krzysztof Kołacz i goście.
O technologii i nas samych.
Z dobrą kawą w tle. #BoCzemuNie?

Partnerzy technologiczni: iDream Apple Premium Reseller oraz Synology.

Apple Podcasts Spotify

#015 – Rower dla umysłu, czyli nasze komputery

Odcinek #015 poświęcany szczegółowemu omówieniu sprzętów, z których na co dzień korzystamy. Mówimy o naszych wymaganiach, które stawiamy wobec elektroniki użytkowej oraz kontekstach, w których używane są nasze komputery i akcesoria.

Nie zabrakło też kilku praktycznych porad, ponieważ jak zwykle, bazujemy na naszych doświadczeniach. #BoCzemuNie ?

POBIERZ ODCINEK

Linkownia:

  1. Aplikacja Transmit:
  2. Recenzja podkładek BEFINE
  3. Biurko automatyczne IKEA stojąco-siedzące
  4. Biurko ręczne IKEA stojąco-siedzące
  5. Biurko IKEA małe/ stojące
  6. Fotel IKEA
  7. Podstawka IKEA pod tablet
  8. Podkładka IKEA pod iMaca
  9. Mózg.

Prowadzący:

Podcast „Bo czemu nie?”:

Jeśli masz do nas jakieś pytania, pisz śmiało na kontakt@boczemunie.pl i łap nas w mediach społecznościowych.

Nie przegap kolejnych odcinków:

Kolejny odcinek już w następną środę.

Twój głos jest dla nas cenny! Oceń nas w iTunes. Jak?

Dla Ciebie to zaledwie chwila, a dla nas Twoja opinia i liczba gwiazdek mają ogromne znaczenie. Dzięki nim nasz podcast ma szanse trafić do większej liczby osób.

Aby wystawić taką opinię:

  1. Uruchom aplikację „iTunes” na komputerze Apple lub aplikację „Podcasts” na iPhone lub iPadzie. Jeśli masz komputer z systemem Windows, pobierz odpowiednią wersję stąd.
  2. Zaloguj się (Jeśli nie posiadasz swojego AppleID to załóż je – to nic nie kosztuje.), następnie w sekcji „Sklep” wyszukaj podcast „Bo czemu nie?”.
  3. Wybierz odpowiednią liczbę gwiazdek, które chcesz nam przyznać oraz napisz (lub nie) kilka słów na temat naszego podcastu. Bo czemu nie?

Dzięki takim osobom, jak Ty możemy docierać do szerszej liczby słuchaczy
i być lepiej widoczni w katalogu iTunes.

Dobrego odbioru i dzięki za każdy, pozostawiony komentarz!

12 odpowiedzi na “#015 – Rower dla umysłu, czyli nasze komputery”

  1. Slawomir Kortas pisze:

    Zdziwił mnie brak jednego gadżetu w Waszym sprzętowym repertuarze, a mianowicie Amazon Kindle. Ogólnie jeszcze nie poruszaliście tematu książek. Np. co ostatnio dobrego przeczytaliście, co polecacie, itp.
    Biorąc pod lupę sprzęt najlepszy w swojej dziedzinie to Kindle wymiata. Czytanie książki na iPadzie, w trasie czy wieczorem przed snem, to jednak dla mnie nie to samo co kilka stron/rozdziałów na Kindlu. Próbowałem np. czytać na Kindle Fire, czyli bardziej tablecie niż czytniku, i to również nie to samo co Kindle Paperwhite.

    Podróżując we wrocławskich lekko przepełnionych tramwajach, Kindle ma idealny form factor do trzymania jedną dłonią, drugą walcząc o życie… no i książka nie ważne jak gruba, zawsze waży tyle samo; 'pyk’ paluchem i kolejna strona. Brak jakichkolwiek notyfikacji z netu uważam jako duży plus Kindla Paperwhite. Przesyłanie książek przez WiFi z Mac’a opcją „Send to Kindle” to już w ogóle bajka.

    Takie tylko rozmyślenie po tym odcinku. Pozdrawiam.

    • Hej Sławek,

      Zgadzam się. Aplikacja Kindle to bajka. Korzystam z niej na iPadzie natomiast, ponieważ czytnik to dla mnie dodatkowe urządzenie. Zbędne urządzenie. Minimalizuję raczej tego typu sprawy, a 10,5-calowy iPad Pro ma ekran tak genialny, że oczy kompletnie nie cierpią.

      • Grzegorz Kurpiński pisze:

        To ciekawe. Nie mam iPada Pro, ale nie wydaje mi się, że jest bardziej ergonomiczny przy dłuższym czytaniu od e-papieru i wagi Kindle’a.

  2. Grzegorz Kurpiński pisze:

    Zacząłem pytać na Twitterze ale zostałem przekierowany – zatem kontynuuje tutaj: Interesuje mnie zakup serwera NAS. Krzysztof, masz doświadczenie z Synology, napisz proszę czy:
    1. system prywatnej chmury działa podobnie do DropBox’a – czy integruje się z Finderem?
    2. jak działa oglądanie filmów 4K z NAS poprzez AppleTV. Jakieś aplikacje?
    Thx.

    • Ad. 1 Nie wiem co przez to rozumiesz, ale dysk sieciowy zawsze pod macOS można zamontować. Reszta działa, jak w Dropie. Możesz wystawiać pliki na zewnątrz, innym osobom, jeśli o to Ci chodzi.

      Ad. 2 Oglądasz przez NAS, z pominięcie Apple TV. Oni mają swój system.

      • Grzegorz Kurpiński pisze:

        Na wstępie dziękuję za odpowiedź.

        Ad.1. Miałem na myśli komunikację z prywatną chmurą utworzoną na Synology (jest taka możliwość?) na macos i ios – czy polega to na tym, że montuje dysk za każdym razem czy zarządzam plikami przez oddzielną appkę Synology, czy integruje mi się z systemem jak Drop? Potrzebuję udostępniać katalogi lub pliki wewnątrz firmy konkretnym osobom i zastanawiam się czy jest to tak fajnie rozwiązane w Synology jak w Dropie?
        Ad. 2. Filmy 4k chciałbym oglądać na swoim TV podpiętym do Apple TV. Gdy serwer jest w sieci, a na nim zgromadziłem parę takich filmów, to jak technicznie to załatwić? Podłączenie bezpośrednie hdmi serwer->TV nie wchodzi w rachubę (NAS będzie w innym miejscu). Czy Apple TV łatwo komunikuję się z serwerem poprzez jakąś aplikację?

        Dodatkowe pytanie – czy mogę wygenerować link do pliku (jak w Dropie) i udostępnić go klientowi?

  3. Stojąc przed koniecznością wyboru przejściówki do rzutnika via Lightning dla iPad Pro, zdecydowałem się na tę 'do VGA’, jako 'bezpieczniejszą’ w polskiej (wciąż nie dość dofinansowanej) edukacji. To à propos stwierdzenia Krzyśka, że jest technologiczne ograniczenie wyprowadzenia sygnału z Lightning na VGA. Oczywiście do kupienia w apple.com…

    Przy okazji: świetna robota z Waszym Podcastem!

  4. Marcin pisze:

    Krzysztof, pytanko o wspomniany case do iPada. Mam teraz przy Pro twarde Speck i porysowane krawędzie przez paprochy, które dostają się pomiędzy plecki, a tablet. Przy mini mam plecki od Apple i te miękkie wykończenie robi różnice – zero rys. Jak jest w przypadku Tech21?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Logo newslettera podcastu.

Ikona wrostu przychodów.Zaufali mi:

 

Logotypy dotychczasowych partnerów.

 

Sokół Millenium.Słuchaj, gdzie chcesz:

 

Google Podcasts Overcast RSS

 

oraz na YouTube, w Stitcher, Pocket CastsPlayerFM
i pozostałych platformach podcastowych.

Krzysztof Kołacz

Od lat zajmuję się marką Apple. Uczę, jak wykorzystać technologię, aby nam służyła. Prowadzę podcast i newsletter „Bo czemu nie?”. Lubię błędy, ponieważ budują stabilniejsze jutro. Ponadto: Biegam z wdzięczności za życie, a kawa to mój ulubiony owoc.

#BoCzemuNie?