Krzysztof Kołacz i goście.
O technologii i nas samych. #BoCzemuNie?

Partner technologiczny: iMAD.pl.

Apple Podcasts Spotify

#098 – Smart Cities z Magdą Milert

Z zawodu jest architektem, ale postanowiła rzucić pracę w biurze i zająć się propagowaniem dobrych rozwiązań miejskich w Krakowie. Tłumaczy, co zrobić, by w mieście żyło się lepiej, jak sprawić, żeby było ono przyjazne dla mieszkańców. Dziś rozmawiamy z Magdą Milert (pieing.cafe).

O popularnym trendzie „Smart Cities”, miejskim UX, atrakcyjnych mieszkańcach i atrakcyjnych miastach, w których chcą żyć. Co kryje się pod tymi wszystkim pojęciami? Odpowiedź w 98. odcinku. #BoCzemuNie ?

POBIERZ ODCINEK

Linkownia:

  1. Skate park w Katowicach i dlaczego jest tam kostka?
  2. „Czy córka Włodka będzie jak Tony Hawk?” – Lekko Stronniczy #1083
    1. Sprostowanie tematu od LS
  3. Ranking miast smart city.
  4. Smart City Factors.
  5. Dzieci zaprojektowały skrzyżowanie i zebry w pobliżu szkoły.
  6. Fundacja Virtual Dream

Gość:

Prowadzący:

Montaż:

Sponsor podcastu:

Podcast „Bo czemu nie?”:

Jeśli masz do nas jakieś pytania, pisz śmiało na kontakt@boczemunie.pl i łap nas w mediach społecznościowych.

Nie przegap kolejnych odcinków:

Kolejny odcinek już w następną środę.

Twój głos jest dla nas cenny! Oceń nas w iTunes. Jak?

Dla Ciebie to zaledwie chwila, a dla nas Twoja opinia i liczba gwiazdek mają ogromne znaczenie. Dzięki nim nasz podcast ma szanse trafić do większej liczby osób.

Aby wystawić taką opinię:

  1. Uruchom aplikację „iTunes” na komputerze Apple lub aplikację „Podcasts” na iPhone lub iPadzie. Jeśli masz komputer z systemem Windows, pobierz odpowiednią wersję stąd.
  2. Zaloguj się (Jeśli nie posiadasz swojego AppleID to załóż je – to nic nie kosztuje.), następnie w sekcji „Sklep” wyszukaj podcast „Bo czemu nie?”.
  3. Wybierz odpowiednią liczbę gwiazdek, które chcesz nam przyznać oraz napisz (lub nie) kilka słów na temat naszego podcastu. Bo czemu nie?

Dzięki takim osobom, jak Ty możemy docierać do szerszej liczby słuchaczy
i być lepiej widoczni w katalogu iTunes.

Dobrego odbioru i dzięki za każdy, pozostawiony komentarz!

3 odpowiedzi na “#098 – Smart Cities z Magdą Milert”

  1. Slawomir Kortas pisze:

    Cześć. Dawno już Was nie słuchałem mimo że fanem jestem od pierwszego odcinka, i tak mi sie nazbierało że w tym tygodniu odsłuchałem w sumie 7 odcinków po których mam pewne przemyślenia.

    Napewno dziwnie słucha się odcinków gdzie bardzo mocno mówicie o domysłach/plotkach Apple które dzisiaj znamy już jako fakt. Odcinek o MacBook’u 16″ mocno przewijałem ponieważ to co mówiliście już dzisiaj jest potwierdzone (lub nie) fizycznym modelem. Ale to chyba problem ogólnie tech’owych podcastów.

    Zdziwiło mnie Wasze nastawienie na zakup Fitbita przez Google, a mianowicie cytat chyba Rafała że nigdy nie pozwoliłby Google zbierać info odnośnie jego osoby. Wiem że jesteście mega Apple’owcami, ale czy to właśnie Apple nie miał swojej wpadki w tym roku gdzie publicznie przyznał że zbierał info czy też nasłuchiwał ludzi… Google moim zdaniem podchodzi bardzo otwarcie twierdząc że bez zbierania danych nie można zrobić lepszego softu.

    Krzysiek pisał o kupnie Kindla Paperwhite w tym sezonie gdy chyba rok temu, w sumie też na mój komentarz, pisał że praktykuje minimalizm gadżetowy i apka Kindle na iPadzie mu wystarczy. Jestem ciekaw co sie zmieniło w tym podejsciu.

    Ogólnie to gratuluje sponsora i zbliżającego sie okrągłego setnego odcinka. Słuchając Was od początku, czasami z przerwami, miło widzieć Wasz progress. Pozdrawiam z Wrocka.

    Ahhh, i zapomniałem zapytać: może zrobilibyście jakiś MeetUp we Wrocku? Nie wiem czy podcastowy, czy Applowy, ale dla Was była by to okazja poznać słuchaczy, a dla osób takich jak ja była by to szansa Was poznać i podyskutować troche o technologii.

    • Slawomir Kortas Dzięki śliczne za komentarz! Miło zatem, że wróciłeś do słuchania nas. 🙂 Bo czemu nie? 7 odcinków w tydzień!? WOW! ?

      Ale to chyba problem ogólnie tech’owych podcastów.

      Czy ja wiem – nie nazwałbym tego problemem. Po prostu tak samo rozmawialibyśmy z Rafałem przy dobrej kawce, więc tutaj się nie ograniczamy. To nie radio. 🙂 Sporo z naszych słuchaczy tego też oczekuje, ale zawsze są w pliku rozdziały! Właśnie po to, aby osoby, które mniej interesują się technologią; mogły przewinąć.

      Apple nie miał swojej wpadki w tym roku gdzie publicznie przyznał że zbierał info czy też nasłuchiwał ludzi… […] Google moim zdaniem podchodzi bardzo otwarcie twierdząc że bez zbierania danych nie można zrobić lepszego softu.

      Tak, Apple miał wpadkę. Wszystkie ich wpadki na przestrzeni 30 lat można zmieścić na palcach jednej dłoni (i to nie wszystkich), podczas gdy inni mają je średnio raz na kwartał. Sorry, ale nikomu poza Apple nie jestem w stanie zaufać. Bazuję na faktach i mechanizmach, które firma wykorzystuje. Co do Google – kompletnie się nie zgadzam. Można i to można bardzo dobrze. Soft to nie tylko asystenci głosowi.

      Odnośnie Kindle – prosta sprawa: Korzysta z niego Klaudia, a nie ja. 🙂

      Ogólnie to gratuluje sponsora i zbliżającego sie okrągłego setnego odcinka. Słuchając Was od początku, czasami z przerwami, miło widzieć Wasz progress. Pozdrawiam z Wrocka.

      Dzięki! ?

      PS. Pomysł ze spotkanie zacny. Może kiedyś.

    • Dzięki za komentarz Sławek, odniosę się do tego w odcinku numer 100 😉

Logo newslettera podcastu.

Ikona wrostu przychodów.Zaufali mi:

 

Logotypy dotychczasowych partnerów.

 

Sokół Millenium.Słuchaj, gdzie chcesz:

 

YouTube Overcast RSS

 

oraz w Stitcher, Pocket CastsPlayerFM
i pozostałych platformach podcastowych.

Krzysztof Kołacz

Od lat zajmuję się marką Apple. Uczę, jak wykorzystać technologię, aby nam służyła. Prowadzę podcast i newsletter „Bo czemu nie?”. Lubię błędy, ponieważ budują stabilniejsze jutro. Ponadto: Biegam z wdzięczności za życie, a kawa to mój ulubiony owoc.

#BoCzemuNie?