Krzysztof Kołacz i goście.
O technologii, sporcie i nas samych.
Z dobrą kawą w tle. #BoCzemuNie?

Partner technologiczny: iDream Apple Premium Reseller oraz Apple Premium Service Provider.

Apple Podcasts Spotify

POZNAJMY SIĘ

Branże, w których działam: 
technologie, podcasting i voice, IoT, sport, life hacking.

> Pierwszy raz tutaj? Poznaj 3 formaty <

Mam zaszczyt tworzyć jeden z najpopularniejszych podcastów około technologicznych w Polsce > tutaj znajdziesz cyferki – „Bo Czemu Nie?” W studio, w kawiarni lub podczas spaceru. Słowem, gdzie bądź rejestruję myśli o technologii, sporcie i nas samych.

To właśnie nieustanna zmiana, technologia oraz sport są fundamentami mojego życia. Wiem, że dzięki gotowości na to, co nowe mogę wykorzystywać swoje mocne strony i być utylitarnie lepszym dla otaczającego mnie świata.

Cenię Twój czas, dlatego gdy już mówię do Twojej głowy, chcę nieść wartość. Nie chcę zabierać Ci najcenniejszego z aktywów.

Od ponad 13 lat jestem związany z technologiami i marketingiem, a jako dziennikarz szukam osób (zwłaszcza twórców podcastów i sportowców), które wpuszczą mnie na moment do swojego świata i opowiedzą o nim. Ten podcast nagrywam od 2017 roku. Zaczynaliśmy we dwójkę z Rafałem (który dziś prowadzi podcast #NieMaBiura, poświęcony pracy zdalnej), o czym posłuchasz więcej w odcinku pilotażowym #000. Podcasting zmienił nas i naszą codzienność  na dobre.

> Wartości:

Spokój + integralność

Spokój nie ma dla mnie ceny ani czasowych ram. Docierając do Waszych uszu, chcę ten spokój ze sobą nieść. Mówienie do mikrofonu stanowi dla mnie formę terapii. Przynosi spokój i spełnienie marzenia sprzed lat.

Nagrywam tylko to, co współgra z moimi celami strategicznymi i w mojej ocenie niesie wartość. Moim celem jest bycie utylitarnym dla słuchacza.

Indywidualizm + prostota

Nie podejmuję tematów, w które nie wierzę. Rozmów, których odbyć nie chcę. Współprac, które całkowicie subiektywnie, nie wierzę. Nie zawieram umów, których zrozumienie wymaga pomocy armii prawników.

Jeśli Twoja propozycja spełnia wg Ciebie wcześniejszy warunek integralności z treściami, które poruszam w tym podcaście, to czytaj śmiało dalej.

Jakość + rzetelność

Stawiam na jakość i prostotę. Rekomenduję produkty bądź usługi, których sam używam i wierzę, że są faktycznie przydatne. Czas poświęcam na rozwój, naukę i dialog, dlatego do współprac i produktów, które akceptuję, podchodzę w sposób narzędziowy; wybierając te stanowiące rower dla umysłu, a nie kulę u nogi.

Jeśli zatem masz jakościowy produkt lub pomysł, który może realnie polepszyć czyjeś życie i spełnia wg Ciebie wcześniejszy warunek integralności z treściami poruszanymi w tym podcaście oraz opowiesz mi o nim w kilku prostych zdaniach? No to jeszcze jedna sprawa:

Asynchroniczność

Odpowiadam tylko na wybrane wiadomości i nigdy nie robię tego natychmiast. Jeśli bym tak robił, nie miałbym kiedy nagrywać niczego przydatnego dla nikogo. Próbowałem, wierz mi, i to nie miało sensu.

Kontakt znajdziesz tutaj.

Chess wesprzeć ten podcast?

Logo serwisu Patreon.

 

Słuchaj, gdzie chcesz:

 

Google Podcasts Overcast RSS

 

oraz w Stitcher, Pocket CastsPlayerFM
i na pozostałych platformach podcastowych.

Krzysztof Kołacz

Wierzę, że każda spotkana osoba nas zmienia, dlatego powinniśmy być dla siebie przydatni. Łączę zamiłowanie do technologii i języka, pisząc o nich. Pasjonuje mnie rynek kaw specialty, w których towarzystwie lubię słuchać historii innych. Ci rozpoznają mnie po mojej pasji do marki Apple. Biegam. Często z podcastami, które stały się częścią mojego życia. #BoCzemuNie?