Krzysztof Kołacz i goście.
O technologii i nas samych.
Z dobrą kawą w tle. #BoCzemuNie?

Partnerzy technologiczni: iDream Apple Premium Reseller oraz Synology.

Apple Podcasts Spotify

POZNAJMY SIĘ

Branże, w których działam: 
technologie, podcasting i voice, IoT, sport, specialty coffee i life hacking.


Od ponad 6 lat mam zaszczyt tworzyć jeden z najpopularniejszych podcastów około technologicznych w Polsce > tutaj znajdziesz liczby oraz listę dotychczasowych współprac. Bo czemu nie?

To właśnie nieustanna zmiana, tak bliska technologii, jest fundamentem mojego życia. Wiem, że dzięki gotowości na to, co nowe mogę wykorzystywać swoje mocne strony i być przydatnym dla innych. Cenię Twój czas, dlatego, gdy już mówię do Twojej głowy, chcę nieść wartość. Nie chcę zabierać Ci najcenniejszego z aktywów.

Od ponad 15 lat jestem związany z technologiami. Zajmuję się marką Apple. Uczę, jak wykorzystać technologię, aby nam, a nie my jej. Jako dziennikarz szukam osób (zwłaszcza twórców), które wpuszczą mnie na moment do swojego świata i opowiedzą o nim.

Ten podcast nagrywam od 2017 roku. Zaczynaliśmy we dwójkę z Rafałem (który dziś prowadzi podcast #NoOffice, poświęcony pracy zdalnej), o czym posłuchasz więcej w odcinku pilotażowym #000. Podcasting zmienił nas i naszą codzienność na dobre.

Logo newslettera

Tworzę także newsletter. Znajdziesz w nim pogłębione, felietonistyczne treści, porady dotyczące ekosystemu Apple oraz moje rekomendacje wartościowej kultury. Ponadto piszę o tym, jak wyciągać wnioski z błędów i budować stabilniejsze jutro. Bazując na odebranych od życia lekcjach, ciągle się tego uczę. Z dobrą kawą w tle. #BoCzemuNie?

Skąd wzięła się nazwa podcastu i newslettera? O tym opowiedziałem w odcinku #116.


🎙 Technologia i człowiek

Główny format, w którym chcę:

  • Serwować Ci odcinki, które pomogą Ci być bardziej przydatnym dla innych oraz złapać inną perspektywę na technologię i narzędzia, wspomagające bardziej świadome życie. Sprawdzać i podpowiadać, jak korzystać z technologii tak, aby to ona służyły nam – a nie my im.
  • Rozmawiać z twórcami, sportowcami i ekspertami, których historia w jakiś sposób ze mną rezonuje. Znaleźć odpowiedzi na pytania o to, dlaczego tworzą, w jaki sposób, dla kogo, z wykorzystaniem jakich technologii i narzędzi, oraz jak ich to zmienia.
  • Poruszać tematykę związaną z marką Apple, z którą jestem związany od ponad 15 lat i która od początku stanowi główną oś tematyczną w kontekście technologicznych tematów poruszanych w tym podcaście.


☕️ #Przefiltrowane

Czyli krótko mówiąc – kawa i rynek specialty coffee, którym pasjonuje się od 5 lat.

Ten podcast zresztą, jako domowy barista, nagrywam to dla Ciebie z dobrą kawą w tle. Nazwa kawowego formatu nawiązuje do filtrów wykorzystywanych do parzenia kawy w metodach alternatywach. W ramach odcinków z serii #Przefiltrowane rozmawiam z ludźmi ze świata kawy o niej i technologiach służących temu, aby w filiżance lądował najlepszy z możliwych aromatów. Bo czemu nie?

Razem z Andrzejem Wównianko, moim przyjacielem, nagrywaliśmy dla Was serię podcastów o podstawach rynku kaw specialty. Znajdziecie ją pod adresem kawa.boczemunie.pl. Po 3 latach od publikacji nadal te odcinki zdobywają nowych słuchaczy i mam nadzieje, że tak będzie nadal.

Emisja odcinków w ramach formatu #Przefiltrowane – ostatni poniedziałek miesiąca.

Ile trwa sezon?

Sezon będzie trwał od 3 do 5 miesięcy. Dzięki temu będę mógł skupić się na moim celach strategicznych, o których być może jeszcze kiedyś Ci opowiem, oraz zapewnić Ci jakość treści, która jest dla mnie priorytetem.

Zatem – 2 sezony na rok:

  • Wiosna-lato (początek lutego – do końca lipca)
  • Jesień-zima (początek września – połowa grudnia)

> Wartości:

Spokój + integralność

Spokój nie ma dla mnie ceny ani czasowych ram. Docierając do Twoich uszu, chcę ten spokój ze sobą nieść. Mówienie do mikrofonu stanowi dla mnie formę terapii. Przynosi spokój i spełnienie marzenia z dzieciństwa.

Nagrywam tylko to, co współgra z moimi celami strategicznymi i w mojej ocenie niesie wartość. Dla Ciebie.

Indywidualizm + prostota

Nie podejmuję tematów, w które nie wierzę. Rozmów, których odbyć nie chcę. Współprac, które całkowicie subiektywnie, nie wierzę. Nie zawieram umów, których zrozumienie wymaga pomocy armii prawników.

Jeśli Twoja propozycja spełnia wg Ciebie wcześniejszy warunek integralności z treściami, które poruszam w tym podcaście, to czytaj śmiało dalej.

Jakość + rzetelność

Stawiam na jakość i prostotę. Rekomenduję produkty bądź usługi, których sam używam i wierzę, że są faktycznie przydatne. Czas poświęcam na rozwój, naukę i dialog, dlatego do współprac i produktów podchodzę w sposób narzędziowy – wybierając te stanowiące rower dla umysłu, a nie kulę u nogi.

Jeśli masz jakościowy produkt lub pomysł, który może realnie polepszyć czyjeś życie i spełnia wg Ciebie wcześniejszy warunek integralności z treściami poruszanymi w tym podcaście oraz opowiesz mi o nim w kilku prostych zdaniach – to jeszcze jedna sprawa:

Asynchroniczność

Odpowiadam tylko na wybrane wiadomości i nigdy nie robię tego natychmiast. Inaczej nie miałbym, kiedy nagrywać niczego przydatnego. Dla nikogo. Próbowałem, wierz mi, i to nie miało sensu.

Kontakt znajdziesz tutaj.

Ostateczny wybór i decyzja należą już do Ciebie.
Dobrego odbioru i do usłyszenia!

Logo newslettera podcastu.

Ikona wrostu przychodów.Zaufali mi:

 

Logotypy dotychczasowych partnerów.

 

Sokół Millenium.Słuchaj, gdzie chcesz:

 

Google Podcasts Overcast RSS

 

oraz na YouTube, w Stitcher, Pocket CastsPlayerFM
i pozostałych platformach podcastowych.

Krzysztof Kołacz

Od lat zajmuję się marką Apple. Uczę, jak wykorzystać technologię, aby nam służyła. Prowadzę podcast i newsletter „Bo czemu nie?”. Lubię błędy, ponieważ budują stabilniejsze jutro. Ponadto: Biegam z wdzięczności za życie, a kawa to mój ulubiony owoc.

#BoCzemuNie?