Krzysztof Kołacz i goście.
O technologii i nas samych. #BoCzemuNie?

Partner technologiczny: iMAD.pl.

Apple Podcasts Spotify

#071 – Być SISU: Krzysztof Kołacz i historia jego kontuzji na półmaratonie

Z nagraniem takiej rozmowy Krzysztof Kołacz zwlekał blisko dekadę. W końcu nadarzyła się okazja. Rafał przepytał go m.in. o temat licznych kontuzji, z którymi zmagał się w dzieciństwie, gigantycznych problemów z wagą oraz ostatni – tak, mówimy o marcu tego roku (!) – wypadek, któremu uległ podczas półmaratonu w Krakowie.

Intencjonalnie – jak to u nas bywa – nie mówiliśmy o tym wcześniej, by dziś dowiedzieć się, jak to się stało, że Krzysiek wrócił do biegania zamiast po 8, to po niespełna 4 tygodniach. O sile charakteru, byciu SISU oraz ryzyku, które wpisane jest w każdą z decyzji, rozmawiamy w prawie 2-godzinnym odcinku. #BoCzemuNie ?

POBIERZ ODCINEK

Linkownia:

 1. Artykuł z The Verge o podcastach
 2. Odicnek #023 – Bieganie i stopniczka
 3. Odcinek #022 – Rytuały i nawyki #inżynieriaNawyków
 4. WNOP 130: Jak wirtualna rzeczywistość (VR) może pomagać w leczeniu i terapii
 5. Artykuły Adalberta Freemana z iMagazine.pl

Prowadzący:

Montaż:

Podcast „Bo czemu nie?”:

Jeśli masz do nas jakieś pytania, pisz śmiało na kontakt@boczemunie.pl i łap nas w mediach społecznościowych.

Nie przegap kolejnych odcinków:

Kolejny odcinek już w następną środę.

Twój głos jest dla nas cenny! Oceń nas w iTunes. Jak?

Dla Ciebie to zaledwie chwila, a dla nas Twoja opinia i liczba gwiazdek mają ogromne znaczenie. Dzięki nim nasz podcast ma szanse trafić do większej liczby osób.

Aby wystawić taką opinię:

 1. Uruchom aplikację „iTunes” na komputerze Apple lub aplikację „Podcasts” na iPhone lub iPadzie. Jeśli masz komputer z systemem Windows, pobierz odpowiednią wersję stąd.
 2. Zaloguj się (Jeśli nie posiadasz swojego AppleID to załóż je – to nic nie kosztuje.), następnie w sekcji „Sklep” wyszukaj podcast „Bo czemu nie?”.
 3. Wybierz odpowiednią liczbę gwiazdek, które chcesz nam przyznać oraz napisz (lub nie) kilka słów na temat naszego podcastu. Bo czemu nie?

Dzięki takim osobom, jak Ty możemy docierać do szerszej liczby słuchaczy
i być lepiej widoczni w katalogu iTunes.

Dobrego odbioru i dzięki za każdy, pozostawiony komentarz!

6 odpowiedzi na “#071 – Być SISU: Krzysztof Kołacz i historia jego kontuzji na półmaratonie”

 1. Paweł Muzyka pisze:

  Wywołaliście w „krótkiej piłce” bardzo ciekawy temat dot. monetyzacji podcastów. Faktem jest, że na świecie jest już jeden mocny trend, rosnący po kilkaset procent YtT, wart miliony USD, który w Polsce praktycznie nie istnieje w świadomości i zdaje się, że jesteśmy na niego wciąż niegotowi technologicznie. To programatyczna, zautomatyzowana sprzedaż reklam, analogicznie jak przy reklamach display. Real time, w otwartej aukcji. Oczywiście niesie to za sobą szereg zagrożeń i obaw o dobre dopasowanie takiej reklamy do contentu, profilu słuchaczy i na ile można to kontrolować. Ale generalnie da się te ryzyka minimalizować i śmiało można widzieć w tym w przyszłości realne źródło przychodu dla twórców.

  • Czołem @pawemuzyka:disqus ? Dzięki za głos.

   który w Polsce praktycznie nie istnieje w świadomości

   Nie zgodzę się, że jest aż tak źle. YouTube w PL w ostatnich 5 latach znacząco urósł! To już nie tylko Krzysiek Gonciarz czy AbstrachujeTV, ale chociażby sukcesy takich kanałów, jak „Po Cudzemu”, „Mówiąc Inaczej” czy ostatniego filmu braci Sekielskich.

   Idąc dalej zgadzam się już w pełni, że dopasowanie reklam do specyfiki odbiorców jest jednocześnie najbardziej wymagająca od lat (bo my, jako odbiorcy chcemy coraz lepszych historii – pełnych, treściwych, wymagających od nas zaangażowania) – ale też jeśli podoła się temu wyzwaniu, może przynieść spore korzyści i widownię. YouTUbe sie zmienia i personalizuje, przez co coraz trudniej walczyć o uwagę odbiorców.

   Podcasting jest obecnie w zupełnie innym miejscu, ale to temat na osobny odcinek i biorąc pod uwagę jego znaczenie – zapewne pokusimy się o nagranie takowego z kimś w roli. eksperta.

   Najlepszego!
   Krzych

   • Paweł Muzyka pisze:

    Jedna uwaga. W żadnym miejscu nie odnosiłem się do Youtube’a, użyłem tylko niezgrabnego angielskiego skrótu „year to year”, co jak widzę mogło z rozpędu zostać niewłaściwie zinterpretowane :)) Nieważne. Dzięki za odcinek, potrafię się wczuć w sytuację, jako że sam jeszcze parę lat temu miałem 28 kg więcej i wszelkie pozytywne nawyki w ruinie. Pzdr!

 2. Adabakit Ada pisze:

  Panowie, szacun za odcinek. Krzysztof, dziękuje, że podzieliłeś się swoją historią z życia i z kontuzji, na pewno nie było to w tamtym czasie dla Ciebie łatwe ale teraz lekko o tym mówisz, dziękuje za Twoją odwagę że wogóle o tym opowiedziałeś :). Zainspirowałeś mnie do powtórnego zastanowienia się na kupnem Apple Watcha, choć pewnie tylko (przynajmniej na początku) używałbym go do fitness 🙂 oraz do poranków, choć przy 2 małych dzieci, które wstają o 6 to może być trudne do zrobienia 🙂 ale nie do wykonania 🙂 jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

  • @adabakitada:disqus Dzięki za zabranie głosu! Wszystko zaczyna się w naszej głowie. Cieszę się, że ten krótki epizod z mojego życia zainspirował do zmiany także Ciebie. Trzymam kciuki i życzę wielu wywrotek, bo dzięki nim stajemy się silniejsi! #DoMore #BoCzemuNie ?

Logo newslettera podcastu.

Ikona wrostu przychodów.Zaufali mi:

 

Logotypy dotychczasowych partnerów.

 

Sokół Millenium.Słuchaj, gdzie chcesz:

 

YouTube Overcast RSS

 

oraz w Stitcher, Pocket CastsPlayerFM
i pozostałych platformach podcastowych.

Krzysztof Kołacz

Od lat zajmuję się marką Apple. Uczę, jak wykorzystać technologię, aby nam służyła. Prowadzę podcast i newsletter „Bo czemu nie?”. Lubię błędy, ponieważ budują stabilniejsze jutro. Ponadto: Biegam z wdzięczności za życie, a kawa to mój ulubiony owoc.

#BoCzemuNie?