Krzysztof Kołacz i goście.
O technologii i nas samych. #BoCzemuNie?

Partner technologiczny: iMAD.pl.

Apple Podcasts Spotify

#053 – Praca w podróży

Zgodnie z zapowiedzią, dzisiejszy odcinek poświęcamy w całości omówieniu naszych podróżniczych nawyków, w aspekcie pracy w trakcie przemieszczania się i nie tylko. Podajemy praktyczne porady dotyczące sposobów na spokojne i efektywne pakowanie się oraz przemieszczanie po świecie.

Szczególnie polecamy ten odcinek osobom, które pracują w modelu zdalnym (#NoOffice) oraz wszystkim, którzy choć raz myśleli o tym, aby pracować skądkolwiek na świecie. Tak – da się! #BoCzemuNie ?

POBIERZ ODCINEK

Linkownia:

 1. Powerbank iWalk Scropion Air
 2. ThinkStore.pl
 3. Serial Netflixa pt. „Dirty John” na bazie podcastu
 4. Aplikacja GTD „TickTick”:
 5. Torby Timbuk2 z USA
 6. Plecak Quechua
 7. Zawartość plecaka Rafała
 8. Kubki termiczne Contigo
 9. Ładowarka Aukey
 10. Joby Griptight

Prowadzący:

Montaż:

Podcast „Bo czemu nie?”:

Jeśli masz do nas jakieś pytania, pisz śmiało na kontakt@boczemunie.pl i łap nas w mediach społecznościowych.

Nie przegap kolejnych odcinków:

Kolejny odcinek już w następną środę.

Twój głos jest dla nas cenny! Oceń nas w iTunes. Jak?

Dla Ciebie to zaledwie chwila, a dla nas Twoja opinia i liczba gwiazdek mają ogromne znaczenie. Dzięki nim nasz podcast ma szanse trafić do większej liczby osób.

Aby wystawić taką opinię:

 1. Uruchom aplikację „iTunes” na komputerze Apple lub aplikację „Podcasts” na iPhone lub iPadzie. Jeśli masz komputer z systemem Windows, pobierz odpowiednią wersję stąd.
 2. Zaloguj się (Jeśli nie posiadasz swojego AppleID to załóż je – to nic nie kosztuje.), następnie w sekcji „Sklep” wyszukaj podcast „Bo czemu nie?”.
 3. Wybierz odpowiednią liczbę gwiazdek, które chcesz nam przyznać oraz napisz (lub nie) kilka słów na temat naszego podcastu. Bo czemu nie?

Dzięki takim osobom, jak Ty możemy docierać do szerszej liczby słuchaczy
i być lepiej widoczni w katalogu iTunes.

Dobrego odbioru i dzięki za każdy, pozostawiony komentarz!

6 odpowiedzi na “#053 – Praca w podróży”

 1. Rafał Zaczyk pisze:

  Coś nie tak z nowym odcinkiem Podcastu? Bo chyba trochę za wcześniej się kończy. Nawet rozdziały wskazują, ze będzie trwał dłużej. Ale kończy się w środku zdania. Załączam zrzut ekranu z aplikacji Overcast. https://uploads.disquscdn.com/images/1fa665d0025eb1c3f86c6f822166061566f39207d8339026d2d4ac2d5e2d5ce6.png

 2. Paweł Muzyka pisze:

  Pytanie do Krzyśka (Rafała tym razem na moment wyciągnijmy poza nawias).

  Dlaczego do zarządzania zadaniami używasz właśnie Nozbe? Pomijając sentyment, znajomość z ludźmi i fakt, że to polskie narzędzie, ciekaw jestem Twoich argumentów typowo produktowych. Pracujesz w środowisku mac / iOS, gdzie jest kilku bardzo mocnych zawodników. Potężny pod względem możliwości Omnifocus, bardzo chwalone za warstwę wizualną Things3, czy zawsze warte rozważenia Todoist.

  Jak radzisz sobie z pokusą testowania innych narzędzi? 🙂

  • Cześć @pawemuzyka:disqus ,

   Dzięki za trafne i dobrze zadanie pytanie. Testowałem większość aplikacji do GTD, które dostępne są na rynku i teraz tak:

   1. Owszem, większość jest oferuje o wiele bardziej atrakcyjny UI niż Nozbe,
   2. Unikam kombajnów, bo nie są mi potrzebne, więc Omnifocus odpada z miejsca.
   3. Things 3 byłby ideałem, ale nie ma pracy w grupie – albo przynajmniej z 2/ 3 osobami co skreśla go całkowicie.
   4. ToDoList nie ma kluczowych funkcjonalności, które ma Nozbe i jest ich sporo, więc poświęcę temu może kiedyś felieton lub miejsce w odcinku.
   5. Żaden program nie ma tak świetnie zrobionego załączania czegokolwiek do tasków (zwłaszcza z poziomu Share Menu na każdej platformie) i skracania drogi do dodania tasków. Dlatego właśnie Nozbe przenika w życie, a nie jest obok niego. Staje się naturalnym ekosystemem zarządzania dniem na każdym, możliwym urządzeniu i de facto w każdych warunkach technicznych.
   6. Tak – Nozbe ma wady – ale ja podejmując decyzję o otaczaniu się (osobami, rzeczami, narzędziami) zawsze patrzę na to, w jaki sposób koegzytują one z pozostałymi częściami mojego życia. Jeśli pasują tam jak ulał – pomniejsze braki tracą na znaczeniu.

   Mam nadzieję, że pomogłem,
   Krzych!

   • Paweł Muzyka pisze:

    Świetnie, dziękuję. Byłem ciekaw jak to postrzegasz i które czynniki uznajesz za decydujące. Sam korzystałem, przynajmniej okresowo, z wszystkich powyższych aplikacji i na poziomie funkcjonalności każda z nich mi wystarcza, bo równiez nie potrzebuję kombajnów, a do tego działam głównie jako single user. Koniec końców, jeśli zmieniam, to chyba trochę z nudów i żeby poczuć odświeżające uczucie korzystania z innego narzędzia 🙂

Logo newslettera podcastu.

Ikona wrostu przychodów.Zaufali mi:

 

Logotypy dotychczasowych partnerów.

 

Sokół Millenium.Słuchaj, gdzie chcesz:

 

YouTube Overcast RSS

 

oraz w Stitcher, Pocket CastsPlayerFM
i pozostałych platformach podcastowych.

Krzysztof Kołacz

Od lat zajmuję się marką Apple. Uczę, jak wykorzystać technologię, aby nam służyła. Prowadzę podcast i newsletter „Bo czemu nie?”. Lubię błędy, ponieważ budują stabilniejsze jutro. Ponadto: Biegam z wdzięczności za życie, a kawa to mój ulubiony owoc.

#BoCzemuNie?