Krzysztof Kołacz i goście.
O technologii i nas samych.
Z dobrą kawą w tle. #BoCzemuNie?

Partnerzy technologiczni: iDream Apple Premium Reseller oraz Synology.

Apple Podcasts Spotify

#103 – Smog a transport w mieście

Smog. Temat, który już chyba poruszono wszędzie, ale o którym konkretnie mówi się rzadko. Dziś staramy się to zmienić, rozmawiając z Łukaszem Frankiem – Dyrektorem Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

O krakowskim obwarzanku, poprawie zapachu powietrza (Ale czy jakości też?), transporcie i tzw. miastach szczęśliwych. #BoCzemuNie ?

Zasady konkursu!

Do zdobycia macie dwie książki!

Peter Walker, „Jak rowery mogą uratować świat”
Chełmiński Jakub, „SMOG. Diesle, kopciuchy, kominy, czyli dlaczego w Polsce nie da się oddychać?”

Co muszę zrobić?

  1. Zostawienie komentarza na WWW pod odcinkiem z konkretną – kulturalną – propozycją dot. tego, jak każdy może zacząć walczyć ze smogiem, najlepiej z przykładem ze swojego życia.
  2. Zostawienie komentarza na WWW pod odcinkiem z powodem, dla którego używacie lub chcielibyście używać roweru jako środka transportu.

POBIERZ ODCINEK

Linkownia:

  1. Kraków zbadał smog z aut. Trujące prywatne autobusy
  2. Smog a samochody – Mity smogowe #1 – Nauka. To lubię.
  3. Czy smog szkodzi? – Mity smogowe #2 – Nauka. To lubię.
  4. Zobacz czym oddychasz – Nauka. To lubię.
  5. Odcinek #101: Rowerzyści

Gość:

Prowadzący:

Montaż:

Sponsor podcastu:

Podcast „Bo czemu nie?”:

Jeśli masz do nas jakieś pytania, pisz śmiało na kontakt@boczemunie.pl i łap nas w mediach społecznościowych.

Nie przegap kolejnych odcinków:

Kolejny odcinek już w następną środę.

Twój głos jest dla nas cenny! Oceń nas w iTunes. Jak?

Dla Ciebie to zaledwie chwila, a dla nas Twoja opinia i liczba gwiazdek mają ogromne znaczenie. Dzięki nim nasz podcast ma szanse trafić do większej liczby osób.

Aby wystawić taką opinię:

  1. Uruchom aplikację „iTunes” na komputerze Apple lub aplikację „Podcasts” na iPhone lub iPadzie. Jeśli masz komputer z systemem Windows, pobierz odpowiednią wersję stąd.
  2. Zaloguj się (Jeśli nie posiadasz swojego AppleID to załóż je – to nic nie kosztuje.), następnie w sekcji „Sklep” wyszukaj podcast „Bo czemu nie?”.
  3. Wybierz odpowiednią liczbę gwiazdek, które chcesz nam przyznać oraz napisz (lub nie) kilka słów na temat naszego podcastu. Bo czemu nie?

Dzięki takim osobom, jak Ty możemy docierać do szerszej liczby słuchaczy
i być lepiej widoczni w katalogu iTunes.

Dobrego odbioru i dzięki za każdy, pozostawiony komentarz!

5 odpowiedzi na “#103 – Smog a transport w mieście”

  1. Janusz Mielnicki pisze:

    Na samym początku chciałem pogratulować odcinka. Temat oczywiście bardzo na czasie i mimo, że sporo już zostało w nim powiedziane, to pierwszy raz dowiedziałem się nt. tlenków azotu.

    Jako mieszkaniec Poznania staram sobie wszystko kalkulować – szczególnie czas.
    Używam roweru – by zaoszczędzić czas potrzebny na transport w mieście.
    Jeśli pogoda pozwala, a odległość którą mam do pokonania przejadę szybciej rowerem – wybieram rower. Prosta i skuteczna metoda, dzięki której większość dojazdów do pracy w 2019 roku pokonałem na jednośladzie. I choć nie były to duże odległości to blisko 200 razy w ciągu roku nie musiałem używać samochodu. Dzięki temu zaoszczędziłem czas, pieniądze, a przede wszystkim zdrowie moje i innych 🙂

    • Panie @januszmielnicki:disqus – na wstępie dziękuję za komentarz i dobre słowo. Jest nam bardzo miło, że nasza praca i twórczość przypada do gustu coraz szerszemu gronu słuchaczy. O to chodzi – kalkulowanie za i przeciw daje niesamowite rezultaty w życiu! I to w większości jego sfer. Wtedy łatwo powiedzieć przed samym sobą „NIE” a zarazem celniej wybierać zdecydowane „TAK”.

      Życzę powodzenia w walce o intencjonalne życie i proszę podesłać adres do wysyłki nagrody oraz wskazać, którą książkę Pan wybiera. kontakt@boczemunie.pl

      Krzysztof

  2. Michał Maciąg pisze:

    Na wstępie gratuluję podcastu. Bo czemu nie jest moim ulubionym. Słucham was praktycznie od pierwszego odcinka i zawsze czekam na kolejny. Mieszkam w Krakowie więc wszystkie odcinki po rozpoczęciu współpracy z MIM szczególnie trafiają w moja gusta.
    Przez jakiś czas mieszkałem w Niemczech w dosyć dużej firmie która znajdowała się w mieście obok. Ja jak i wielu innych pracowników umawialiśmy się nawzajem jeżdżąc do racy i z powrotem jednym autem. Zmieniając się co tydzień nikt nie jest pokrzywdzony. Jest to idealne rozwiązanie oszczędzające pieniądze wydawane na paliwo jak i sposób na zmiejszenie smogu. Obserwując samochody na naszych ulicach zauważyłem, że jednak większość osób porusza się w nich w pojedynkę. Wspólne podróżowanie do pracy jest bardzo popularne na zachodzie i łatwe do wprowadzenia dla osób dojeżdżających do miasta z obrzeży. Pozdrawiam.

    • Dzięki za super treściwy komentarz@disqus_PkiS0OsIvz:disqus ! Takie wspólne podróżowanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę kontekst codziennego rytuału, musi być świetne! Muszę przyznać, że mnie zainspirowałeś tymi słowami.

      Podeślij proszę dane adresowe do wysyłki książki – została już tylko ta o smogu – na kontakt@boczemunie.pl. 🙌

  3. UWAGA:

    Zamykamy konkurs – książki znalazły już swoich nowych właścicieli. 😎 #BoCzemuNie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Logo newslettera podcastu.

Ikona wrostu przychodów.Zaufali mi:

 

Logotypy dotychczasowych partnerów.

 

Sokół Millenium.Słuchaj, gdzie chcesz:

 

Google Podcasts Overcast RSS

 

oraz na YouTube, w Stitcher, Pocket CastsPlayerFM
i pozostałych platformach podcastowych.

Krzysztof Kołacz

Od lat zajmuję się marką Apple. Uczę, jak wykorzystać technologię, aby nam służyła. Prowadzę podcast i newsletter „Bo czemu nie?”. Lubię błędy, ponieważ budują stabilniejsze jutro. Ponadto: Biegam z wdzięczności za życie, a kawa to mój ulubiony owoc.

#BoCzemuNie?