Krzysztof Kołacz i goście.
O technologii i nas samych. #BoCzemuNie?

Partner technologiczny: iMAD.pl.

Apple Podcasts Spotify

#EXTRA 10 – Ważkie sprawy Miłosza

Jego głosu dość dawno nie słyszeliśmy w podcastowym eterze. Czerwcowa konferencja WWDC Apple już za mniej niż dwa tygodnie, a my chcieliśmy pogadać nieco dłużej o Apple. To się musiało skończyć wizytą Miłosza – k7 – Staszewskiego!

Z połową podcastu MacGadka rozmawiamy, szeroko, o: czekającej nas zmianie związanej z premierą technologii Marcepan, łączącej po części systemy iOS i macOS, historii aplikacji na macOS (OS X) w ogóle, a także o tym, co nas czeka tego lata i jesieni. Jest bardzo technologicznie i długo. Uprzedzaliśmy zatem, a teraz życzymy dobrego odbioru! #BoCzemuNie ?

POBIERZ ODCINEK

Linkownia:

 1. Marcepan pozwala przekompilować aplikację na iOS pod macOS bez udziału developera

Prowadzący:

Gość:

Montaż:

Podcast „Bo czemu nie?”:

Jeśli masz do nas jakieś pytania, pisz śmiało na kontakt@boczemunie.pl i łap nas w mediach społecznościowych.

Nie przegap kolejnych odcinków:

Kolejny odcinek już w następną środę.

Twój głos jest dla nas cenny! Oceń nas w iTunes. Jak?

Dla Ciebie to zaledwie chwila, a dla nas Twoja opinia i liczba gwiazdek mają ogromne znaczenie. Dzięki nim nasz podcast ma szanse trafić do większej liczby osób.

Aby wystawić taką opinię:

 1. Uruchom aplikację „iTunes” na komputerze Apple lub aplikację „Podcasts” na iPhone lub iPadzie. Jeśli masz komputer z systemem Windows, pobierz odpowiednią wersję stąd.
 2. Zaloguj się (Jeśli nie posiadasz swojego AppleID to załóż je – to nic nie kosztuje.), następnie w sekcji „Sklep” wyszukaj podcast „Bo czemu nie?”.
 3. Wybierz odpowiednią liczbę gwiazdek, które chcesz nam przyznać oraz napisz (lub nie) kilka słów na temat naszego podcastu. Bo czemu nie?

Dzięki takim osobom, jak Ty możemy docierać do szerszej liczby słuchaczy
i być lepiej widoczni w katalogu iTunes.

Dobrego odbioru i dzięki za każdy, pozostawiony komentarz!

4 odpowiedzi na “#EXTRA 10 – Ważkie sprawy Miłosza”

 1. mnow09 pisze:

  Fajne posłuchać Was w takim „maratońskim” wydaniu, ale odcinek mi się nie podobał. Pomimo tego, że jesteście mocno związani z Apple, to zawsze ceniłem Was za odpowiedni dystans i nietraktowanie Apple jak religii. Natomiast zaproszony gość (osoba nieznana mi wcześniej) mocno wpisuje się w stereotyp apostoła Apple choćby określeniami „my”, „nasze”, czy nadmiernym dydaktyzmem, na który, w moim odczuciu, zaproszonemu gościowi pozwoliliście. Bagatelizowanie problemu, na który samo Apple mocno reaguje, czyli klawiatur z mechanizmem butterfly w komputerach, których cena może sięgać 30k, jest ze strony autorytetu, na który Pan Miłosz się kreuje wręcz nieodpowiedzialne.

  • @@mnow09:disqus Dzięki za zabranie głosu. 🙂 Dobrze, że zgadzamy się co do utylitarnego podejścia w sprawie Apple. Natomiast odnoszą się do:

   Bagatelizowanie problemu, na który samo Apple mocno reaguje, czyli klawiatur z mechanizmem butterfly w komputerach, których cena może sięgać 30k, jest ze strony autorytetu, na który Pan Miłosz się kreuje wręcz nieodpowiedzialne.

   to wg mnie, poświęcanie temu tematowi dużej ilości czasu, przynajmniej dla mnie, nie jest „opłacalne”? Nie znajduję lepszego słowa. Po prostu – nie ma znaczenia ile ten komputer kosztuje w moim przypadku, ponieważ i tak będę używał tych sprzętów z powodów, o których wspominałem już wielokrotnie w wielu miejscach. Każdy sprzę zwraca się błyskawicznie, ponieważ pozwala mi pracować i tworzyć, nie tracąc czasu na zastanawianie się „Jak?” i czy „zadziała”. Dlatego wyżej wspominany utylitaryzm właśnie, pozwala mi przyjmować sprawy takimi, jakie są. Dla mnie i tak jestem na plusie. 🙂 Można to nazwać religią, można byciem naiwnym. Dla mnie to oszczędność czasu, który nie ma ceny.

   Najlepszego!
   Krzych

   • mnow09 pisze:

    Dzięki za odpowiedź!
    Jak najbardziej rozumiem Twoją perspektywę Krzysztof, aczkolwiek ten koszt nie miał wybrzmieć jako najistotniejsza część fragmentu dotyczącego klawiatury. Swoją drogą w przypadku produktów Apple wysoka cena jest kwestią oczywistą i jak najbardziej widzę jakość, jaką za nią otrzymuje, dlatego też przez lata „budowałem” sobie przesiadkę na ten ekosystem. Problem klawiatury butterfly z mojej perspektywy wygląda jak zaburzenie tej relacji cena/jakość stąd moja uwaga w pierwszym komentarzu.

    P.S. Czekam z niecierpliwością na odcinek po WWDC!

Logo newslettera podcastu.

Ikona wrostu przychodów.Zaufali mi:

 

Logotypy dotychczasowych partnerów.

 

Sokół Millenium.Słuchaj, gdzie chcesz:

 

YouTube Overcast RSS

 

oraz w Stitcher, Pocket CastsPlayerFM
i pozostałych platformach podcastowych.

Krzysztof Kołacz

Od lat zajmuję się marką Apple. Uczę, jak wykorzystać technologię, aby nam służyła. Prowadzę podcast i newsletter „Bo czemu nie?”. Lubię błędy, ponieważ budują stabilniejsze jutro. Ponadto: Biegam z wdzięczności za życie, a kawa to mój ulubiony owoc.

#BoCzemuNie?